Od samego początku nasze przedsięwzięcie wzbudziło większe zainteresowanie w mediach niż przypuszczaliśmy. Początkiem tym była - po wstępnym porozumieniu z Wydawnictwem Bernardinum - zbiórka publiczna na portalu Polak Potrafi. Od powodzenia tej akcji zależały dalsze losy całego projektu. Jej przebieg prześledzić można nadal na stronie portalu: polakpotrafi.pl/projekt/spiewnik-pelplinski
 
WWłaśnie podczas tej zbiórki, niemal natychmiast pojawiły się pierwsze propozycje objęcia patronatem medialnym. Portal MuzykaTradycyjna.pl był najszybszy :)
 
Potem pojawiły się kolejne propozycje... Wszystkie niezmiernie nas cieszyły i budowały. Wierzyliśmy, że przy takim zaangażowaniu ze strony mediów - nie tylko katolickich, mamy ogromne szanse. Dotarło też do nas, że to co planujemy zrobić ma wielką wagę nie tylko dla nas. Lista wszystkich patronów medialnych znajduje się po prawej stronie. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
 
Ale nie tylko patronaty były nam pomocne. Wielokrotnie prowadziliśmy rozmowy z redaktorami, którzy potem skrzętnie układali to w wywiady, artykuły i informacje promujące całe przedsięwzięcie. O Śpiewniku i jego reedycji mówiono i pisano na prawdę szeroko. 
 
Chcielibyśmy zatem podziękować wszystkim, którzy poprzez wsparcie medialne oraz rozgłaszanie naszego pomysłu przyczynili się do powodzenia całej akcji. Wasza pomoc i zaangażowanie były i nadal są nieocenione. 
 
Osobne podziękowania chcielibyśmy złożyć naszemu Patronowi Honorowemu - Biskupowi Diecezji Pelplińskiej, dr Ryszardowi Kasynie. Jego przychylność jest dla nas świadectwem, że Śpiewnik Pelpliński, mimo upływu czasu jest nadal ważną pozycją wydawniczą, jest znakiem rozpoznawczym właśnie tej diecezji.
 
 
O naszym projekcie pisali między innymi:
 
Newsweek Historia i Dziennik Bałtycki (wydanie Tczewskie)
 
 

 

Niektóre z rozmów radiowych, nadal do odłsuchania:

CO ŁĄCZY WIEJSKICH ŚPIEWAKÓW POGRZEBOWYCH Z MIESZKAŃCAMI WIELKICH MIAST - RADIO GDAŃSK 

(rozmowa z red. Marzeną Bakowską)

 

ŚREDNIOWIECZNIE SKARBY W WIEJSKICH ZESZYTACH - PROGRAM DRUGI POLSKIEGO RADIA

(rozmowa z red. Anną Szewczuk w programie Źródła)

 

 

 

 

Patronat honorowy

 

Patronat medialny