Chcesz się z nami skontaktować? napisz! :)

trojwiejska(at)spiewnikpelplinski(dot)pl  w sprawach ogólnie związanych ze śpiewnikiem

sklep(at)spiewnikpelplinski(dot)pl  w sprawach związanych ze sprzedazą i dystrybucją śpiewników 

 

Stowarzyszenie Trójwiejska 

Dzieli nas wiele – praca, posiadanie czasu wolnego, statusy rodzinne… łączy jedno – pasja i umiłowanie tradycji polskiej: śpiewu, tańca, gry, obrzędów, tego co zanika i co pragniemy,  aby przetrwało. Przede wszystkim w nas. Długo zastanawialiśmy się, czy rzucić się na głęboką wodę i podjąć trudne wyzwanie wznowienia wydawniczego Śpiewnika, którego egzemplarzy zostało już tak niewiele. Jednak determinacja i wiara w powodzenie doprowadziły nasze przedsięwzięcie do szczęśliwego finału. I dzięki temu Śpiewnik jest znów dostępny.

O działalności Stowarzyszenia i innych naszych projektach poczytać można na stronie organizacji: www.trojwiejska.pl

Można też polubić nas na Facebook-u: www.facebook.com/Trojwiejska

 

 

 

Wydawnictwo Bernardinum

Wydawnictwo Bernardinum z Pelplina jest kontynuatorem działalności wydawniczej oficyny, która wydała Śpiewnik pod koniec XIX wieku. Zgodziło się ono wspólnie z nami podjąć trud wydania identycznej z oryginałem kopii tego unikatowego dzieła. To oni zaproponowali technikę faksymilową jako najwłaściwszą dla naszego przedsięwzięcia. Są wydawcą Śpiewnika, i to dzięki nim tak sprawnie dograne zostały kwestie prac fotograficznych i introligatorskich. Dzięki ich zaangażowaniu Śpiewnik będzie na prawdę wierną kopią dzieła.

Więcej o Wydawnictwie, jego historii i pozycjach wydawniczych wychodzących spod ich maszyn poczytać można na ich stronie: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/o-wydawnictwie

 

 

 

 

Adam Strug

Śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego "Monodia Polska" praktykującego pieśni w wariantach melodycznych zebranych przez niego w wioskach drobnoszlacheckich w Łomżyńskiem i na Kurpiach Zielonych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki.

Jest osobą kluczową w całym projekcie - to on był pomysłodawcą projektu, napędzał często machinę promocyjną i z całych sił wspierał od pierwszych chwil całe przedsięwzięcie. 

O jego twórczości można dowiedzieć się więcej na stronie artysty: www.adamstrug.pl oraz  www.monodiapolska.pl